INSTYTUT POLSKI
– LENKIJOS INSTITUTAS

ul. Šv. Jono 3, LT-01123 Vilnius
tel. (003705) 2329770, faks. (003705) 2329777
Sekretariat: vilnius.sekretoriatas@instytutpolski.org

Godziny pracy Instytutu Polskiego:
Poniedziałek-czwartek 9.00-17.00
Piątek 9.00-16.00

Biblioteka-mediateka:
I-IV 15.00-17.00

Nasz zespół:

Paweł Krupka – kierownik, I Radca Ambasady RP – tel. (8 5) 2329772
Paweł.Krupka@msz.gov.pl

Bożena Tautkienė – administrator – tel. (8 5) 2329770
vilnius.sekretoriatas@instytutpolski.org

Andrzej Kierulis – koordynator projektów – tel. (8 5) 2329773
Andrzej.Kierulis@instytutpolski.org

Odeta Venckavičienė – koordynator projektów – tel. (8 5) 2329775
Odeta.Venckaviciene@instytutpolski.org

Barbara Orszewska – koordynator projektów – tel. (8 5) 2329774
Barbara.Orszewska@instytutpolski.org

Oksana Lukowicz - koordynator projektów – tel. (8 5) 2329776
Oksana.Liukovic@instytutpolski.org

Bartosz Frątczak – bibliotekarz – tel. (8 5) 2329778
vilnius.biblioteka@instytutpolski.org

Stanisława Matusewicz – intendent – tel. (8 5) 2329779
Stanislava.Matusevic@instytutpolski.org

Henryk Adamowicz – kierowca – tel. (8 5) 2329779

Anna Pilarczyk-Palaitis – koordynator projektów – na urlopie macierzyńskim
Anna.Pilarczyk@instytutpolski.org

Informacja dla osób niepełnosprawnych
Wejście do Instytutu Polskiego znajduje się od strony skweru Szyrwida i jest oznaczone szyldem. Ciąg komunikacyjny dla osób niepełnosprawnych bez barier architektonicznych znajduje się na prawo od schodów prowadzących do drzwi wejściowych. Poruszanie się na wózkach inwalidzkich na terenie Instytutu jest bezkolizyjne, za wyjątkiem schodów do biblioteki, przy których jest zainstalowana winda dla wózków inwalidzkich. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym na poziomie biblioteki.