LENKIŠKI AKCENTAI TARPTAUTINIAME TEATRO FESTIVALYJE THEATRIUM KLAIPĖDOJE

LENKIŠKI AKCENTAI TARPTAUTINIAME TEATRO FESTIVALYJE THEATRIUM KLAIPĖDOJE 

Gegužės 21 d. Klaipėdoje prasidedančiame  tarptautiniame teatro festivalyje „TheATRIUM“ teatro mėgėjų laukia keli lenkiški akcentai.

Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“ šiemet organizuojamas jau trečią kartą. Šiais metais jis padalintas į dvi dalis: gegužės 21-26 dienos skirtos geriausiems lietuviškiems spektakliams, tuo tarpu tarptautinė programa, tarp jų ir spektakliai iš Lenkijos vyks birželio 2-16 dienomis.
Parėmus Adomo Mickevičiaus institutui, žiūrovai galės susipažinti su vienu įdomiausių pastarojo meto lenkų teatro spektaklių – Janko Turkowskio režisuotu monospektakliu „Margarete“. Festivalio metu Lodzės teatras CHOREA pakvies lietuvių aktorius į kūrybines dirbtuves, vedamas Elinos Tonevos, Tomaszo Rodowicziaus ir Tomaszo Krzyżanowskio.

Lenkiška festivalio programa:
Birželio 8 ir 9 d. – Janeko Turkowskio monospektaklis „Margarete“.
Jo sumanytojas ir atlikėjas pasakoja, kaip pagautas smalsumo įsigijo 64 filmo juostų rinkinį, priklausiusį nepažįstamam žmogui, gyvenusiam su Rytų Vokietija besiribojančiame regione. Autoriaus susižavėjimas estetiniais seno filmo kadrų aspektais ir sentimentalia kelione atgal į komunizmo laikus paskatino jį atsiversti ir iš naujo panaudoti šią originalią medžiagą.
Filmo juostos tapo apmąstymu apie tai, kaip mes išsaugome prisiminimus, ir paskatino tyrinėti jose užfiksuotų žmonių gyvenimus. Pasirodo, tikroji juostoje nufilmuota Margaretė susijusi ir su Klaipėda.
Spektaklis anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.Spektaklis skirtas vyresniems nei 16 metų žiūrovams.

Birželio 15 dieną vyks  „Chorea“ teatro organizuojamos teatro kūrybinės dirbtuvės, paremtos intensyviais aktorystės mokymais. Dirbtuvių vedėjai moko pažadinti savyje organiškumą mokantis judesio, lavinant kūną, vokalą, muzikalumą, ritmo pojūtį, darniai dirbti grupėje ir perteikti šias raiškos formas artistiškame pasirodyme. Dirbtuvėse dalyvaujančių aktorių ir jų vadovų pasirodymas – reta proga žiūrovams pažvelgti į aktorių meistriškumo „virtuvę“ ir pasijusti jos dalimi.
Teatro dirbtuves pernai festivalio metu jau vedė „Chorea“ teatro profesionalai: jo įkūrėjas, režisierius Tomaszas Rodowiczius, kompozitorius, muzikantas ir vokalistas Tomaszas Krzyżanowskis, aktorė ir dainininkė, izraelietiškos kovos krav maga ir scenos judesio instruktorė Elina Toneva. Dirbtuvės sulaukė didelio aktorių iš visos Lietuvos susidomėjimo.
Daugiau informacijos: http://kldt.lt/

Organizatoriai: Klaipėdos dramos teatras. Lenkiškosios festivalio dalies partneris –  Adomo Mickevičiaus institutas (Instytut Adama Mickiewicza).