Lenkiški akcentai diskusijų festivalyje „Būtent!“

Lenkiški akcentai diskusijų festivalyje „Būtent!“

Rugsėjo 7-8 d., Birštonas

Lenkijos institutas Vilniuje ir Lenkijos ambasada Vilniuje maloniai kviečia į Diskusijų festivalį „Būtent!“, kuris vyks rugsėjo 7-8 d. Birštone.

  • Šeštadienis, Rugsėjo 8 d., 17.30 val.: Diskusiją „Baltijos tigrai globalaus ciklono akyje. Baltijos Jūros valstybės Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje“

Remiant Lenkijos narystė Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje 2018-2019 m., Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos ir Estijos ambasada rengia diskusiją, kurios metu ekspertai ir diplomatai iš Lenkijos, Lietuvos, ir Estijos diskutuos apie Baltijos valstybių saugumo aplinka, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narystę bei ieškos atsakymo į klausimą, kokia kryptimi turėtų eiti „Baltijos tigrai“, kur jie gali siekti paramos, jei reikės, ir kaip efektyviai panaudoti savo narystę Saugumo Taryboje, kad atremtų naujus šiuolaikinio pasaulio iššūkius. Daugelį metų Baltijos regionas nebuvo traktuojamas kaip sritis, iš kurios galėtų kilti grėsmė pasaulio tvarkai. „Regiono šalys turi bendrą tikslą, tačiau jos žiūri skirtingomis kryptimis“, – sakė buvęs Švedijos užsienio reikalų ministras Karlas Bildtas. Dinamiški pokyčiai, pastaruoju metu vykstantys Baltijos jūros regione, ypač saugumo srityje, bei ekonomikos, energetikos ar ekologijos srityse, verčia keisti dabartinį ES, NATO, regioninių organizacijų ir JTO bendradarbiavimo būdą.

Diskusijoje dalyvaus:

  • Vygaudas Ušackas (Lietuva) / Diplomatas, KTU Europos instituto direktorius. Buvęs Lietuvos užsienio ministras, ambasadorius Vašingtone ir Londone, Europos Sąjungos atstovas Rusijoje ir Afganistane.
  • Bogusław Winid (Lenkija) / Diplomatas, Lenkijos prezidento patarėjas užsienio politikos ir saugumo klausimais. Buvęs gynybos ir užsienio reikalų viceministras, ambasadorius prie NATO ir Jungtinių Tautų organizacijos.
  • Minna-Liina Lind (Estija) / Diplomatė, Estijos URM Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos departamento darbuotoja. Buvusi Estijos ambasadoriaus Jungtinių Tautų organizacijoje pavaduotoja ir Užsienio reikalų ministerijos spaudos atstovė.
  • Moderatorius: Karolis Kaupinis / Žurnalistas, scenaristas, režisierius. Dirbo LRT užsienio naujienų redaktoriumi, vedė tarptautinių įvykių laidą „Pasaulio panorama“. Šiuo metu kuria kino filmus.

Diskusija vyks anglų kalba. Įėjimas laisvas.

  • Penktadienis, rugsėjo 7-8 d., 21.00 val., Kurhauzas (B. Sruogos g. 2): Andrzejaus Ciecierskio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ peržiūra.

Šių metu festivalio naujovę – filmų programa, kurioje bus parodytas šiais metais pastatytas 42 minučių filmas „Meistras, stebėjęs kasdienybę“. Tai pirmasis kinematografinis bandymas pristatyti vieno garsiausių XIX–XX a. sandūros Vilniaus fotografų, fotografijos meno pionieriaus, dailininko Stanisławo Filiberto Fleury gyvenimą ir kūrybinį palikimą. Garsusis fotografas įdomiausius savo darbus sukūrė ne studijoje, bet klajodamas po Vilnių ir jo apylinkes. Unikalios S. F. Fleury fotografijos leidžia persikelti į praeitį ir geriau pažinti anuometinį Vilnių.

Filmas lenkų kalba su lietuviškais titrais. Įėjimas laisvas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos Respublikos ambasada, Estijos ambasada, Diskusijų festivalis „Būtent!”, TVP Gdanskas