Zenowiuszo Ponarskio knygos „Lietuvos ir paukščių bičiulis. Apie Oskarą Miłoszą” pristatymas ir diskusija „Czesław Miłosz – Oskar Miłosz. Diplomatai Lenkijos ir Lietuvos tarnyboje”

Zenowiuszo Ponarskio knygos „Lietuvos ir paukščių bičiulis. Apie Oskarą Miłoszą” pristatymas ir diskusija „Czesław Miłosz – Oskar Miłosz. Diplomatai Lenkijos ir Lietuvos tarnyboje”

Gegužės 14 d., 18 val., Lietuvos nacionalinė M.Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)

Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos nacionalinė M.Mažvydo biblioteka bei ketvirtinio žurnalo „Znad Wilii“ redakcija kviečia į Zenowiuszo Ponarskio knygos „Lietuvos ir paukščių bičiulis. Apie Oskarą Miłoszą” pristatymą ir diskusiją „Czesław Miłosz – Oskar Miłosz. Diplomatai Lenkijos ir Lietuvos tarnyboje”. Knygos autorius Zenowiusz Ponarski gimė Vilniuje 1921 metais, po karo gyveno Ščecine, dabar gyvena Kanadoje. Jis yra daugelio knygų, skirtų svarbioms XX amžiaus lenkų ir lietuvių istorinėms asmenybėms, autorius. Vilniuje pristatomoje knygoje jis ne tik primena faktus apie Oskaro Miłoszo gyvenimą ir kūrybą, žinomus iš Czesławo Miłoszo prisiminimų, bet ir pateikia visiškai nežinomos medžiagos. Knygos herojus Oskar Miłosz I pasaulinio karo metu angažuojasi kaip Lietuvos nepriklausomybės šalininkas, priima Lietuvos pilietybę, yra pirmosios lietuvių delegacijos Tautų Lygoje narys. Diskusija apie šią knygą pasitarnaus atskleidžiant abiejų Miłoszų – Oskaro ir Czesławo – nuopelnus Lenkijai ir Lietuvai. Pristatyme dalyvaus: poetas ir rašytojas, knygos leidėjas Romuald Mieczkowski, žurnalo „Naujoji Romuva“ redaktorius Andrius Konickis, Vilniaus universitetos dėstytojas dr. Darius Kuolys, Vladislavo Sirokomlės muziejaus Bareikiškėse atstovas dr. Józef Szostakowski.
Susitikimas lenkų kalba su vertimu. Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos nacionalinė M.Mažvydo biblioteka, žurnalas „Znad Wilii“