14 lapkričio

Konferencija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir tradicijos fenomenai: tautų atminties vietos“

Lapkričio 15-16 d., pradžia 10 val., Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas (Universiteto g. 7, II a., auditorija Nr. 211)

Tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir tradicijos fenomenai: tautų atminties vietos“.

Šios tarptautinės mokslinės konferencijos tikslas – apibendrinti trejus metus vykdyto mokslinio projekto „LDK tradicija, vaizdinys ir modernūs tapatumai“ veiklą. Projektas siekia plėtoti, integruoti bei įgyvendinti metodologiškai naujus modernių valstybių tautų, t.y. Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos, tapatybių ir istorinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštysės atminties, LDK istorijos, paveldo bei tradicijos, lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių etninių grupių tapatybių ir istorinės atminties XIV-XXI a. pradžioje teorinius, istorinius, sociologinius bei filologinius tyrimus. Šis projektas yra unikalus dar ir tuo, jog jame pirmą kartą pradėta kalbėti apie „senalietuvius“ bei pristatyta Jerzy Giedroyco Ukrainos, Lietuvos ir Baltarusijos (ULB) koncepcija kultūroje.

Įėjimas laisvas

Konferencijos programa

17 lapkričio

KLAUDIUSZ BARAN-akordeonas, bandoneonas (Lenkija)

Lapkričio 17d. šeštadienį,  19:00 val.  LMTA, Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42)

KLAUDIUSZ BARAN  (akordeonas/ bandoneonas, Lenkija)

Programoje – klasikinis ir modernus repertuaras bei tango muzikos inkliuzai vieno geriausių Lenkijos akordeonistų rankose. 

XV tarptautinio akordeono festivalio svečias iš Lenkijos Klaudiusz Baran – vienas iš tų išprotėjusių akordeonistų, kuris taip įsimyli tango, kad išmoksta groti bandonija. Šis bruožas liudija aistringą ir atkaklią atlikėjo prigimtį ir sufleruoja koncerto programą – skambės ir šiuolaikinė akordeono muzika, ir subtiliai bandonija atliekami Piazzollos kūriniai. Muzikantą gerai pažįsta Lietuvos melomanai ir tangomanai – keletą kartų jis jau grojo kaip solistas ir ansamblių (Tangata) narys. 

Klaudiusz Baran (akordeonas, bandonija) 1995 metais baigė Varšuvos F.Šopeno muzikos akademiją, profesoriaus J.Jureko klasę. Gavęs Prancūzijos vyriausybės stipendiją, studijas tęsė P.Dukas konservatorijoje Paryžiuje pas profesorių M.Bonnay. 
Jis yra Lenkijos akordeono konkurso Katovicuose 1993 metais, tarptautinio akordeono konkurso Kastelfidarde 1997 metais, tarptautinio akordeono konkurso Paryžiuje 1997 metais pirmų vietų laimėtojas. Dalyvavo įvairiuose festivaliuose – “Varšuvos ruduo”, “Metų koncertas” Varšuvoje, muzikinių konkursų nugalėtojų festivalyje Bydgoszcze, šiuolaikinės muzikos festivalyje Vroclave “Naujoji lenkų muzika”, “Modernioji muzika” Lodzėje, Akordeono muzikos festivalyje Serbijoje, “Bajanas ir bajanistai” Maskvoje, “Bravo Maestro” (Kąśna Dolna), Susikirtusių kultūrų festivalyje Varšuvoje, “Keturių kultūrų dialoge” Lodzėje, “EXPO 2008” Saragosoje, Akordeono muzikos festivalyje S.Peterburge, “Lenkijos kultūros sezone” Rusijoje, tango festivalyje Argentinoje. 
Kaip solistas bendradarbiavo su žymiausiais Lenkijos simfoniniais ir kameriniais orkestrais. Jo sceniniai partneriai – Roby Lakatos, Ivan Monighetti, Julius Berger, Susana Moncayo von Hase, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Andrzej Bauer, Michał Nagy, Wadim Brodski, Waldemar Malicki, Alina Ratkowska, Paweł Gusnar, karališkasis styginių kvartetas, “Bell’Arte” kvartetas. Koncertavo kaip solistas ir įvairių ansamblių narys, taip pat su simfoniniais orkestrais Lenkijoje ir įvairiose užsienio šalyse – Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Ispanijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, Liuksemburge, Slovakijoje, Lietuvoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kinijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Argentinoje. 
Kviečiamas skaityti paskaitų tarptautiniuose muzikos interpretacijos kursuose Lenkijoje, Prancūzijoje, Serbijoje. 
2003 metais SonyClassical kompanijoje išleista jo įrašyta kompaktinė plokštelė su A.Piazzollos muzika, kuri laimėjo Įrašų Akademijos prizą kaip geriausias kamerinės muzikos albumas. 
Dėsto F.Šopeno muzikos universitete Varšuvoje, nuo 2011 metų yra instrumentinių studijų skyriaus dekanas. 

Daugiau informacijos – http://www.akordeonofestivalis.lt 

Atlikėjo oficiali svetainė - http://www.klaudiuszbaran.art.pl/info/

Organizatorius 
Lietuvos akordeonistų asociacija
18 lapkričio

KLEZMORET (Lenkija)

Lapkričio 18d. sekmadienį, 16:00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KLEZMORET (Lenkija)

Pawel Nowak – akordeonas

Tomas Siarkiewicz – smuikas

Maciej Sadowski – bosas

Slawomir Koryzno – perkusija

Programoje: World muzika, kurios platumose susipina visų tautų jausmai ir  vyksta nuolatinės sielos paieškos. Žydiškos Klezmerių muzikos tradicija, Balkanų aistra ir vidurio Europos sąskambiai

XV Tarptautiniame akordeono festivalyje world muzikos tradicijai atstovaus grupė KLEZMORET iš Lenkijos. Jų grojimas įkūnija ir gaivališką Balkanų šalių siautulį, ir egzaltuotą Raudų sienos atmosferą. Gana tradiciškai interpretuojamos muzikos platumose susipina visų tautų jausmai ir vyksta nuolatinės sielos paieškos. KLEZMORET kompozicijos tiesiog sukelia euforiją, klausant elastingo kontraboso ritmo ir energingų mušamųjų komentuojamos akordeono ir smuiko dvikovos. Jų muzika kupina ekspresijos, aistros ir jaudulio, tai „vidinė muzika“ gryniausia forma. 

KLEZMORET yra grupė jaunų Lenkijos muzikantų, kuriuos vienija aistra žydų muzikai. Jų repertuaras pagrįstas ne tik šios tautos tematika, bet ir balkanų, slavų šalių, džiazo, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos elementais. Skirtingų kultūrų muzikos suliejimas į naujas formas lėmė unikalų KLEZMORET stilių ir platų pripažinimą Lenkijoje. Grupė buvo įkurta 2006 metais akordeonisto Pawelo Nowako, nepaprastai mylinčio žydų dainas, balkanų slavų ritmus ir melodijas, iniciatyva. 2008 metais išleistas pirmasis albumas KLEZMORET, šiuo metu muzikantai ruošia naują – su styginių orkestru. Per šešerius veiklos metus grupė sugrojo šimtus koncertų visoje Europoje. 

Pawel Nowak yra vienas ryškiausių Lenkijos džiazo ir pramoginio akordeono atlikėjų, aranžuotojas, kompozitorius ir mokytojas. Baigė Gdansko muzikos akademiją, prof. Elizabeth ROSIŃSKI akordeono klasę. Tarptautinio akordeono festivalio Sulęczyne (Kašubija), rengiamo dešimtį metų, iniciatorius ir meno vadovas. Jis taip pat yra džiazinio akordeono programos, ketverius metus transliuojamos per Gdansko radiją, autorius. Koncertuoja visoje Europoje, daugiausia su savo muzikiniais projektais (Milonga Baltica, Klezmoret, Djangology, Almost Jazz Group). Įkūrė pirmąjį Lenkijoje akordeono muziejų, kuriame yra 300 instrumentų (akordeonų, armonikų, bandonijų, koncertinų ir t.t.), kai kurių amžius – daugiau nei 200 metų. 

Daugiau informacijos – http://www.akordeonofestivalis.lt 

Organizatorius 
Lietuvos akordeonistų asociacija
21 lapkričio

SKULPTORIAI SKAITO DONELAITĮ

Zrzut ekranu 2013-03-28 (godz. 11.59.19 AM)

Lietuvos dailininkų sąjungos  Skulptorių sekcija,

Šv.Jono gatvės galerija ir

Projekto partneriai Lenkijos institutas Vilniuje

K V I E Č I A

Į tarptautinio bronzos liedinimo simpoziumo  parodos

 „SKULPTORIAI SKAITO DONELAITĮ“  atidarymą

2012-11-21 17  val..

Šv.Jono gatvės galerijoje

Šv.Jono g. 11 Vilnius

 

2014 metais minėsime poeto Kristijono Donelaičio, lietuvių pasaulietinės literatūros pradininko, gimimo 300 metų sukaktį. Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija bei Donelaičio 300 metų sukakties minėjimo valstybinės programos rengimo grupė sudarė 2010-2014 m. programą, į kurią įtraukė ir tęstinį 2010-2014 m. projektą: Bronzos liedinimo simpoziumai ir parodos – „Skulptoriai skaito  Donelaitį“.

Šv. Jono gatvės galerija jau treti metai šį jubiliejų pamini vis su nauja skulptūros darbų kolekcija. 2012 m. lapkričio 21 d. 17 val. kviečiame į  2010 – 2012 metų bronzos liedinimo simpoziumų „Skulptoriai skaito Donelaitį“  darbų ekspoziciją. Šių metų parodoje K.Donelaitį „skaito“ skulptoriai iš Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos.

Sukauptą per pastaruosius dvejus metus kolekciją, 2012 metais nuliedinti darbai ją papildo dešimčia naujų skulptūrinių idėjų, tai: Dalios Matulaitės,  Romualdo Inčirausko, Liutauro Griežės, Mindaugo Junčio, Kęstučio Lanausko, Arvydo Ališankos, Dariaus Bražiūno, Valdo Bubelevičiaus skulptūros. Šiemet svečių teisėmis dalyvauja du menininkai iš Lenkijos; tai Paweł Łęski iš Varšuvos ir Bronisław Krzysztof iš Krokuvos. Parodos metu turėsime unikalią galimybę pasiklausyti kaip skamba K.Donelaičio „Metai“ lenkų kalba; matysime video įrašą, kuriame ištrauką skaitys į atidarymą negalėjęs atvykti skulptorius Bronislaw Krzystof.

 2012 m.  K.Donelaičio jubiliejaus paminėjimo projekte   aktyviai dalyvauja Lenkijos Institutas Vilniuje, kuris yra šių metų projekto partneris ir rėmėjas.

Teminių bronzos liedinimo simpoziumų „SKULPTORIAI SKAITO   DONELAITĮ“  kūrinių  idėjos  atrenkamos konkurso būdu. Kiekvienais metais nuliedinama iki dvylikos mažosios plastikos darbų, iš kurių bus sudaryta per penkerius (2010-2014) metus skulptorių profesionalų sukurtų kūrinių kolekcija.

 Sukomplektuota rinktinė kolekcija bus pristatyta miestuose susijusiuose su  Donelaičio vardu ir lietuvybe: Vilnius, Karaliaučius, Klaipėda,  Tolminkiems, Vokietija, Lenkija. Kasmet bus leidžiami metų  kolekcijų katalogai – ir bendras jubiliejinis 2010-2014 m. renginių ciklo užbaigimo leidinys.

Bronisław Krzysztof „Medis“
 

Paweł Łęski „Likimo ratas“

30 lapkričio

Krzysztofo Zanussio filmų seansai

2012 m. gruodžio 5-26 d.,  seansų pradžia 20 val.
Kultūros centras „Beepart” (Vydūno g. 16-102, Vilnius)

Rež. Krzysztofo Zanussio filmų ciklas: „Rankos prisilietimas“, „Gyvenimas kaip lytiniu keliu perduodama mirtina liga“, „Papildymas“, „Persona non grata“.
 

 Gruodžio 5 d. – RANKOS PRISILIETIMAS (Dotknięcie ręki, 1992, 92 min., Lenkija, Didžioji Britanija, Danija)
Muzikologijos studentas iš Krokuvos Stefanas kiekvieną naktį sapnuoja paslaptingą melodiją, kuri galėtų būti didesnio kūrinio leitmotyvas. Jaunuolis randa Danijoje žymų kompozitorių Henrį Kesdį, kuris prieš 40 metų pasirinko tylėjimą ir gyvena atsiskyręs nuo pasaulio.
Stefano įtikintas, Kesdis pradeda kurti muziką pagal studento susapnuotą melodiją. Kompozitoriaus pokyčiai neramina jo žmoną. Jos nerimas dar labiau išaugs, kai sužinos, kad menininkas pasisamdė jauną sekretorę.

Gruodžio 12 d. – GYVENIMAS KAIP LYTINIU KELIU PERDUODAMA MIRTINA LIGA (Życie jako śmiertelna choroba przekazywana drogą płciową, 2000, 96 min., Lenkija)
Vienas iš žinomiausių Krzysztofo Zanussio filmų, pasakojantis apie gyvenimo trapumą, tikėjimą Dievu, gyvenimo prasmės paieškas bei susitaikymo su mirtimi neišvengiamumą.
Filmo veiksmas prasideda viduramžių Prancūzijoje, kai šventasis Bernaras prašo atidėti mirties bausmę vagiui. Jis pasiims jį į vienuolyną, kur nuteistasis pasirengs mirti. Čia veiksmas nutrūksta, nes tai filmo scena.
Filmavimo aikštelėje budi gydytojas Tomašas. Jis labai inteligentiškas ir išsilavinęs žmogus, tačiau gyvenimą vertina ciniškai ir egoistiškai. Šis šešiasdešimtmetis gyvena nesusimąstydamas apie ateitį. Vieną lemtingą dieną jis sužino, kad mirtinai serga. Tomašas nutaria kovoti su savo neganda…
Vienintelė nedidelė viltis išgyventi – operacija Prancūzijoje, tačiau tam reikia pinigų. Kai Tomašas surenka pinigų – operuotis per vėlu. Besirengdamas mirti, Tomašas ieško kelių į tikejimą, į Dievą, kad oriau sutiktų mirtį.

Gruodžio 19 d. – PAPILDYMAS (Suplement, 2002, 105 min., Lenkija)
Tai dviejų filmo „Gyvenimas kaip lytiniu keliu platinama mirtina liga“ jaunųjų personažų istorijos tęsinys. Filipas studijuoja mediciną, Hanka – grimuotoja. Jiedu yra pora ir, galima sakyti, myli vienas kitą. Tačiau jaunuolių santykiams gresia rimti išbandymai. Filipas niekaip negali apsispręsti, koks jo tikrasis pašaukimas – tapti gydytoju ar vienuoliu. Negalėdamas pats pasirinkti kurio nors vieno kelio, vaikinas laukia sprendimo iš šalies.

Gruodžio 26 d. – PERSONA NON GRATA (2005, 113 min., Lenkija, Italija, Rusija)
Lenkijos ambasadorius Uragvajuje Viktoras skaudžiai išgyvena netikėtą žmonos Helenos mirtį ir kaltina save už tai, kad ji buvo viena. Į Helenos laidotuves atvyksta senas draugas ir kolega Olegas, su kuriuo Viktorą sieja bendri diplomatinio darbo ir jaunystės prisiminimai. Kartais Viktoras abejoja savo draugo nuoširdumu ir teisingumu, kartais jam atrodo, kad Olegas toje jų bendroje praeityje buvo ne tik kolega bei draugas, bet ir slaptas Rusijos agentas. Vieną dalyką Viktoras žino tikrai – Olegas mylėjo jo žmoną. Apie tai, ar ši meilė sulaukė atsako, Viktoras bijo galvoti, bet noras sužinoti tiesą netgi po Helenos mirties įkyriai sukasi jo sąmonėje.
Gdynės kino festivalyje filmas pelnė Žiuri prizą bei apdovanojimą už antrojo plano vyro vaidmenį (Nikita Michalkov). Lenkijos kino akademija juostai skyrė „Erelių“ prizą už geriausią muziką, įgarsinimą ir montažą.

10 gruodžio

Korczako metus palydint

Zrzut ekranu 2013-03-12 (godz. 10.50.56)

Gruodžio 10 d. 15 val., Lenkijos institutas Vilniuje (Didžioji g. 23)
Seminaras-susitikimas „Korczakas – skaitymo džiaugsmas“
Seminaras-susitikimas „Korczakas – skaitymo džiaugsmas“ yra projekto „Korczakas 2012. Kaip kalbėti apie Korczaką vaikams ir suaugusiems šiandien“ dalis.  Renginys skirtas visiems, kasdien dirbantiems su vaikais: mokytojams, bibliotekininkams, tėvams, vaikų literūros leidėjams.
Dalyvauja: prof. Grzegorz Leszczyński (Varšuvos universiteto vaikų literatūros tyrinėtojas), Anna Czerwińska-Rydel  (istorinės ir biografinės tematikos knygų vaikams autorė), Adam Jaromir (knygų leidėjas), Roma Vaičiulytė (LR vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėja), prof. Ona Monkevičienė (Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto dekanė).
Diskusija bus verčiama į lietuvių ir lenkų kalbą.
Įėjimas nemokamas. Vietų skaičius ribotas!
Organizatoriai:  Lenkijos institutas Vilniuje, Gdansko Baltijos kultūros centras, Knygos institutas Krokuvoje 

 

*

Gruodžio 11 d., 9.00 val., J. Sniadeckio gimnazija Šalčininkuose (Mokyklos g. 22, Šalčininkai)
Gruodžio 11 d. 12 val., Eišiškių gimazija (Vilniaus g. 81, Eišiškės)
Kūrybinės dirbtuvės moksleiviams pagal knygaKitoje lango pusėje. Pasakojimas apie Januszą Korczaką“.
Renginys  yra projekto „Korczakas 2012. Kaip kalbėti apie Korczaką vaikams ir suaugusiems šiandien“ dalis. Dirbtuves ves Dorota Łoskot-Cichocka, knygų vaikams iliustratorė ir Ewa Olejnik, audio knygų leidėja. Vaikai kalbės apie žymius žmones. Kas jie yra, kodėl sakoma, kad jie yra žymūs. Susipažins si Januszo Korczako asmenybę. Išklausys adio knygos ištraukos. Padarys iliustracijas pagal išklausytą tekstą. Pabandys patys įrašyti audio knygos fragmentą.
Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Gdansko Baltijos kultūros centras, Šalčininkų kultūros centras

 

 

*

Gruodžio 11 d. 10 val., darželis „Šypsena“ (P.Višinskio g. 23, Vilnius)
Kūrybinės dirbtuvės vaikams „Drambliukas“.
Kūrybinės dirbtuvės vaikams „Drambliukas“  yra projekto „Korczakas 2012. Kaip kalbėti apie Korczaką vaikams ir suaugusiems šiandien“ dalis.
Dirbtuvės vyks pagal Adamo Jaromiro ir Gabrielios Cichowskos knygą „Drambliukas“. Vaikai išklausys pasaką apie  baltajį drambliuką, kuris savo drasos ir saujos riešutėlių dėka rado laimę tolimame pasaulyje… O paskui vaikai sukūrs savo drambliukus, nebutinai baltus…
Organizatoriai:  Lenkijos institutas Vilniuje, Gdansko Baltijos kultūros centras, Knygos institutas Krokuvoje, darželis „Šypsena“ .

 

*

Gruodžio 11 d. 16 val., Lenkijos institutas Vilniuje (Didžioji g. 23)
Knygos  „Bliumkos dienoraštis“ pristatymas ir iliustracijų parodos atidarymas.
Renginys  yra projekto „Korczakas 2012. Kaip kalbėti apie Korczaką.  vaikams ir suaugusiems šiandien“ dalis. Yra skirtas visiems, kasdien dirbantiems su vaikais: mokytojams, bibliotekininkams, tėvams, vaikų literūros leidėjams.
Renginyje dalyvauja knygos autorė Iwona Chmielewska ir leidėjas Adam Jaromir. 
Iwona Chmielewska – knygų vaikams ir suaugusiems autorė bei iliustratorė. Jos knygos leidžiamos Pietų Korėjoje, Japonijoje, Kinijoje, Meksikoje, Taivanyje, Portugalijoje, Ispanijoje, Vokietijoje. Autorė  gyvena ir dirba Torūnėje. Už savo kūrybą pelnė ne vieną apdovanojimą. Svarbesni iš jų: Auksinis obuolys Bratislavos iliustracijų bienalėje (2007 m.) ir iliustratorių „Oskaras“ – Bologna Ragazzi Award Bolonijos vaikų knygų mugėje 2011 m.
Renginys bus verčiamas į lietuvių ir lenkų kalbą.
Įėjimas nemokamas. Vietų skaičius ribotas!
Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Gdansko Baltijos kultūros centras, Knygos institutas Krokuvoje

13 gruodžio

J.J. Kolskio filmas "Venecija" Kaune

Tarptautinio Kauno kino festivalio klubo seansai padeda laukti kitų metų festivalio  

Gruodžio 19 d. 18 val. VDU menų galerijoje „101“ Tarptautinis Kauno kino festivalis kartu su Lenkijos institutu Vilniuje kviečia kauniečius į nemokamą kino seansą.  Šeštasis festivalis buvo pasitiktas šūkiu „Būna momentų, kurių neištrinsi“. Ištrinti Kaune laukiamiausio kinematografinio įvykio neleidžia Tarptautinio Kauno kino festivalio klubas, periodiškai kviečiantis susiburti skirtingose miesto vietose geram filmui bei diskusijai apie kino meną ir stebuklingą jo galią.

Gruodį Tarptautinio Kauno kino festivalio klubas kviečia į vieno įdomiausių šiuolaikinio Lenkijos kino režisieriaus, magiškojo realizmo atstovo, Jano Jakubo Kolskio filmą  „Venecija“ (2010). 

Venecija – Mareko svajonių miestas. Jis gali neklysdamas išvardinti visų Venecijos aikščių ir gatvių pavadinimus, bet dar niekada nėra joje buvęs. Pagal šeimos tradicijas vasarą berniukas turėtų pirmą kartą su tėvais ten nuvažiuoti. Bet prasideda karas, ir vietoje Venecijos Marekui tenka vykti į tetos Veronikos vilą Lenkijos provincijoje. Tačiau kam reikalinga vaizduotė? Pakvaišusios tetulės nusprendžia Veneciją berniukui įkurti apsemtame namo rūsyje.

Filmas sukurtas garsaus lenkų rašytojo Włodzimierzo Odojewskio apsakymų motyvais. Gdynės kino festivalyje filmas apdovanotas už geriausią scenografiją, operatoriaus darbą, filme vaidinantis aktorius Marcin Walewski – už geriausią aktoriaus debiutą. Filmas pelnė specialųjį žiuri diplomą Monrealio filmų festivalyje ir net 4 Lenkų kino akademijos apdovanojimus – „Erelius“ – už operatoriaus darbą, garsą, scenografiją ir kostiumus.

 

17 gruodžio

KALĖDŲ DAINOMIS SNINGANT

magiczne_koledowanie

Gruodžio 17 d. (pirmadienis), 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)

KALĖDŲ DAINOMIS SNINGANT 
Jaukus vakaras kartu su geriausia džiazo vokaliste

Koncertas rengiamas kartu su KRISTUPO FESTIVALIU

Solistė GRAŽYNA AUGUŚCIK (vokalas, JAV/Lenkija) 
Dalyvauja MICHAŁ TOKAJ TRIO (Lenkija): 
MICHAŁ TOKAJ (fortepijonas) 
SŁAWOMIR KURKIEWICZ (kontrabosas) 
SEBASTIAN FRANKIEWICZ (mušamieji) 

Ko gero, niekas nepaprieštaraus teiginiui, jog žiemos šventės – stebuklų metas. Tad nenustebkite, jog Šv. Kotrynos bažnyčioje ims snigti gražiausiomis Kalėdų dainomis, nuspalvintomis džiazo tonais ir aksominio Gražinos Auguścik balso. 
Viena geriausių pasaulio džiazo vokalisčių grįžta į Vilnių tam, kad padovanotų įsimintiną, nepaprastai jaukų, šiltą prieššventinį vakarą. Patikėkite, jo metu ne tik šypsositės, klausysitės, pasidalinsite buvimo kartu stebuklu, bet ir padarysite nepaprastai gerą darbą… Kaip? Sužinosite atėję! 

Programoje originaliai aranžuotos kalėdinės dainos

Oficiali Grażynos Auguścik svetainė internete www.grazynaauguscik.com 
Oficiali Michał Tokaj svetainė internete www.michaltokaj.com 


21 gruodžio

Sveikinimai šv. Kalėdų proga

atvirukas_press

 

 


Geros pradžios, drąsių idėjų,

svarbių laimėjimų, atvirumo viskam, kas nauja!

Linksmų šv. Kalėdų ir sėkmingų 2013-ųjų!

 

Lenkijos institutas Vilniuje

8 gegužės

Fotografijų paroda „Labas, Lenkija!“

czesc polsko2

2014 m. gegužės 8 d. – birželio 5 d.
K. Sirvydo skveras Vilniuje (tarp Lenkijos ir Prancūzijos ambasadų)

Ekspozicija rengiama komunizmo žlugimo Lenkijoje 25-mečiui,
Lenkijos narystės NATO 15-mečiui ir Lenkijos įstojimo į Europos Sąjungą 10-mečiui paminėti.

2010 m. firma „Aleja Kultury“ Lenkijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2011 m. antrame pusmetyje proga paskelbė įdomiausių šiuolaikinės Lenkijos fotografijų konkursą. Projektu siekta pristatyti Lenkiją, atsižvelgiant į visą jos daugiasluoksniškumą ir nevienalytį tapatumą,  jos naujoviškumą, derinamą su pagarba tradicijoms; atskleisti šiuolaikinę Lenkiją, jos specifiką, tuo pačiu parodant visa tai, kas ją jungia su kitomis Europos šalimis.

Konkurso būta atviro: neskirstant į amžiaus kategorijas, į profesionalus ir mėgėjus. Nebuvo nurodyta jokia konkreti tema. Vieninteliai kriterijai – meninė vertė ir pozityvi žinia apie Lenkiją bei techninių reikalavimų atitikimas.
Konkurso vertinimo komisiją sudarė tokie  garsūs lenkų fotografai  kaip Chris Niedenthal, Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik ir kt.
Po konkurso atrinkta keliasdešimt įdomiausiai ir patraukliausiai  Lenkiją bei jos gyventojus vaizduojančių fotografijų, iš kurių sudaryta paroda „Labas, Lenkija!” („Cześć Polsko“).

Paroda jau eksponuota:

2013 m. sausio 15 d. – vasario 13 d.
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
(Vytauto g. 30/2, Ukmergė)

2013 m. vasario 15 d. – kovo 13 d.
Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka
(S. Dariaus ir S. Girėno g. 9, Radviliškis)
Parodos atidarymas: vasario 15 d. 15 val. 

2013 m. kovo 15 d. – balandžio 14 d.
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka
(Respublikos g. 3)
Parodos atidarymas: kovo 15 d. 15 val. 

2013 m. balandžio 16 d. – gegužės 19 d.
Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka
(Birutės g. 8, Skuodas)
Parodos atidarymas: 2013 m. balandžio 16 d. 15 val.

2013 m. birželio 8 d. – liepos 4 d.
Daugiakultūris centras
Senoji rinka 12, Kėdainiai
Parodos atidarymas: 2013 m. birželio 8 d. 12 val.
11-ojo lenkų kultūros festivalio „Znad Issy“ metu

2013 m. liepos 29 d. – rugpjūčio 25 d.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Aušros alėja 62, Šiauliai

2013 m. rugsėjo 19 d. – spalio 17 d.
Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka
Maironio g. 12
Parodos atidarymas 2013 m. rugsėjo 19 d. 15 val.

2013 m. lapkričio 7 d. – gruodžio 7 d.
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

2014 m. sausio 6 d. – vasario 1 d.
Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka:
Viešoji biblioteka, Kniaudiškių g. 34
Smėlynės biblioteka, Smėlynės g. 49