1 birželio

Balstogės lėlių teatro spektaklis „Montekiai ir Kapulečiai“

BIELIMG_4506

Birželio 1 d. 18 val., Kauno valstybinis muzikinis teatras (Laisvės al. 91, Kaunas)
Balstogės lėlių teatro spektaklis „Montekiai ir Kapulečiai“ XXI tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje

Ruslano Kudašovo režisuotas spektaklis „Montekiai ir Kapulečiai“, kuriame vaidina Balstogės lėlių teatro aktoriai, – visiškai nauja senos, visiems gerai žinomos Romeo ir Džuljetos meilės istorijos interpretacija. Joje skamba tik pavieniai žodžiai, šūkiai, vardai, kad daugiau erdvės liktų gestams, emocijoms, jausmams, nes būtent jie – jausmai – šioje istorijoje svarbiausi. Bet ne tik Romeo ir Džuljetos. Meilė, neapykanta, draugystė, ilgesys – jausmai, draskantys visus šios nesenstančios istorijos veikėjus, kaip ir mus.
Spektaklis skirtas suaugusiems.

Bilietus platina „Bilietupasaulis.lt“

Organizatoriai: Kauno valstybinis lėlių teatras, Lenkijos institutas Vilniuje

24 lapkričio

Lenkų drama Vilniuje

Mes sutariam gerai

Lenkų drama Vilniuje

Lapkričio 24-25 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras, „Skalvijos“ kino centras, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Menų spaustuvė

Lenkijos dramaturgijai skirtuose renginiuose žiūrovai lankytis kviečiami nemokamai.
Vyks Andreaso Pilgrimo ir Sebastiano Majewskio pjesės „Dešinys kairys su kulniuku“ skaitymas, režisuotas Kirilo Glušajevo (lapkričio 24 d., 18:30 LNDT Studija).
Rengiamas anglakalbės lenkų dramaturgijos antologijos „(A)pollonia: Twenty-First-Century Polish Drama and Texts for the Stage“ pristatymas, dalyvaujant vienai iš knygos sudarytojų – lenkų ekspertei Krystynai Duniec, taip pat dalyvaus lenkų dramaturgai S.Majewskis, Piotras Gruszynskis ir Tomaszas Jękotas bei kiti (lapkričio 24 d., 20:00 LNDT Studija).
Lietuviškas epinės lenkų pjesės „(A)pollonia“ vertimo (vertė Helmutas Šabasevičius ir Andrius Jevsejevas) publikavimas lietuvių kalba naujajame „Teatro žurnale“.
Paskaitą apie lenkų dramaturgijos kontekstus ir savo patirtį ves žymus lenkų dramaturgas, pjesės „(A)pollonia“ autorius Piotras Gruszynskis (lapkričio 25 d., 10:00, Menų spaustuvės Studija II)
Režisieriaus Grzegorzo Jarzynos kino filmo pagal Dorotos Maslowskos pjesę „Mums viskas gerai“ peržiūra ir aptarimas, moderuojamas teatrologo Andriaus Jevsejevo (lapkričio 25 d., 17:00 „Skalvijos“ kino centras).

Renginiai – nemokami.

Organizatoriai:
- Teatro agentūra
- culture.pl – Adomo Mickevičiaus instituto Varšuvoje koordinuojama internetinė lenkų kultūros platforma

Partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, „Skalvijos“ kino centras, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Menų spaustuvė, Nowy teatr, TR Warsawa

17 birželio

Gatvės teatro spektaklis „Peregrinus“ (Lenkija)

Peregrinus_©Filip Rudnicki (15)

Gatvės teatro spektaklis „Peregrinus“ (Lenkija)

Birželio 17 d., 20.00–21.00 val., spektaklis prasideda prekybos centre GO9 (Gedimino pr. 9, Vilnius), tęsiasi Kudirkos aikštėje, Gedimino prospektu juda iki Odminių skvero ir Katedros aikštės

KTO Teatras iš Lenkijos pristato mobilaus teatro pasirodymą – „Peregrinus“ („Nepažįstamasis“).
KTO Teatras įkurtas 1977 m., o 2005-aisiais jam buvo suteiktas Krokuvos miesto teatro statusas. Jis garsėja savo pasirodymais atvirose erdvėse. Trupė gastroliavo 40-yje šalių, jų pasirodymus pamatė per du milijonus žiūrovų.Spektaklis „Peregrinus“ vaizduoja eilinio žmogaus dieną šiuolaikiniame pasaulyje. Gyvenimo prasmės ieškojimo kelias pagrįstas kasdieniu triūsu, netekusiu dvasingumo, meilės ir grožio. Šis pasaulis yra „skaitmeninė“ civilizacija – liūdna ir kartu absurdiška, kurioje vartotojiškumas virsta dominuojančia religija. Mobilus pasirodymo pobūdis atskleidžia pagrindinio veikėjo nuotykius skirtingose miesto erdvėse ir kontekstuose. Šį nebylų pasirodymą iliustruoja įvairių žanrų muzika.
Spektaklis rengiamas pažymint Vilniaus ir Krokuvos miestų susigiminiavimo deklaracijos ir bendradarbiavimo sutarties 25-ąsias metines.

Organizatoriai: KTO Teatras (Lenkija), „Kultūros naktis“, Lenkijos institutas Vilniuje

Fot. Filip Rudnicki

16 sausio

Seminaras Forumo teatras – edukacinė priemonė, festivalio „Kitoks“ programoje

Kitoks

Seminaras Forumo teatras – edukacinė priemonė, festivalio „Kitoks“ programoje

Sausio 16-17 d., Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) 

Forumo teatras – tai sėkmingai pasaulyje naudojama interaktyvi teatro forma, atrasta ir išvystyta brazilų režisieriaus ir pedagogo Augusto Boal. Forumo teatras nuo kitų tradicinių pasirodymų skiriasi tuo, kad jame žiūrovams suteikiama galimybė pratęsti spektaklį arba jį keisti  įsiterpiant ir pateikiant savo pasiūlymus stebimam spektaklio veiksmui. Tokia teatro forma dažnai naudojama socialiai pažeidžiamų žmonių grupėse, norint užkirsti kelią jų atstumčiai, suteikiant jiems įrankius išreikšti save konstruktyviai ir spręsti konfliktus nepaliekant savo komforto zonos.
Šis seminaras skirtas specialiai mokytojams, pedagogams ir kitiems žmonėms, besidomintiems teatro ir dramos naudojimu darbe su grupėmis, ypač socialinių įgūdžių vystymo, diskutavimo sudėtingomis temomis, konfliktų  sprendimo srityse.
Seminarą ves specialistai iš Lenkijos:
Adam Gąsecki aktorius, kultūros animatorius, baigęs psichologijos mokslus Varšuvos universitete, taip pat dramos trenerių mokyklą ir Forumo teatro kursus. Plėtoja teatro ir dramos panaudojimo filme metodą, vaidina Forumo teatro ir edukaciniuose spektakliuose, rengia dirbtuves suaugusiems ir jaunimui.
Maria Depta – akademikė, dramos praktikė jau 10 metų vedanti dramos dirbtuves. „Drama Way” fondo viceprezidentė. Rengia ir veda dirbtuves, grįstas dramos, teatro, kaip edukacijos priemonės ir Forumo teatro metodais įvairioms žmonių grupėms: senjorams, jaunimo lyderiams, pabėgėliams, neįgaliesiems, kariams.

Seminaro kalba: lenkų su vertimu į lietuvių kalbą. Registracija iki sausio 11 d. el.paštu laura@menuspaustuve.lt.

Organizatoriai: Menų spaustuvė, Lenkijos institutas Vilniuje

 

 

 

 

3 kovo

„Žvilgsnis į lėlių teatro gyvenimą” – susitikimas su Marta Guśniowska

LNB_Teatras_0227_504x504_001

„Žvilgsnis į lėlių teatro gyvenimą” – susitikimas su Marta Guśniowska
Kovo 3 d., 15.00 val.,  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius, III a. bendradarbystės erdvėje)

Lėlių teatro scena gyvena savitą gyvenimą, net ir dramaturgijos pasaulio viduje. Specifinės ir jos aktualijos. Pasikalbėti apie šiuolaikinį lėlių teatrą, jo (ne)populiarumą, potencialą, kūrėjų dėmesį šiai specifinei meno rūšiai ir kitus susijusius dalykus kviečia dvi išskirtinės šiai meno sričiai atstovaujančios asmenybės iš Lenkijos. Pirmoji jų – Marta Guśniowska, žinomiausia Lenkijos lėlių teatro dramaturgė. Jos kūryba itin populiari jos gimtojoje šalyje, verčiama ir į užsienio kalbas, tarp jų – ir lietuvių. Šių dienų dramaturgijos kontekste M. Guśniowska įdomi tuo, kad naudodamasi tradicinėmis formomis pasuka siužetus netikėta linkme ir taip jais patraukia šiuolaikinį žiūrovą.

Įėjimas laisvas. Susitikimas vyks lenkų ir lietuvių kalbomis su vertimu.

Organizatoriai: Nacionalinė biblioteka ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (International Board on Books for Young People, IBBY) Lietuvos skyrius; Lenkijos institutas Vilniuje

3 kovo

Lėlių spektaklis visai šeimai „Tik pamanykit, kokia Žąsis!” (Animacijos teatras, Poznanė)

ges-fb

Lėlių spektaklis visai šeimai „Tik pamanykit, kokia Žąsis!” (Animacijos teatras, Poznanė)
Kovo 3 d., 12 val., Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras (Vilniaus g. 48, Šalčininkai)
Kovo 4 d., 15 val. ir 18 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

Kas nematė geraširdės Žąsies bevaikštančios po kaimo kiemą? Ilgas kaklas, juokingos, didelės ir nerangios pėdos – žąsis kaip žąsis. Bet ar mes pažįstame ją iš tikrųjų? Ar jūs kada nors susimąstėte, kas iš tikrųjų vyksta jos širdyje? Apie ką ji galvoja? Apie ką svajoja? Spektaklio kūrėjai iškėlė sau sudėtingą klausimą, ir, jų pačių nuostabai, atskleidė liūdną tiesą: Žąsis – bent jau jų pjesės Žąsis – kenčia nuo depresijos. Ji liesa, negraži, ji neturi draugų. Vienintelis dalykas, kurį ji turi, tai didysis liūdesys širdyje, prilipęs taip tvirtai, kaip medžio lapas prie pado. Ar suras Žąsis savo laimę? Ar šypsena sugrįš į jos snapą? Sužinoti apie tai galėsite pažiūrėję žiūrovų pamėgtą, tarptautinių apdovanojimų pelniusi Poznanės Animacijos teatro spektaklį, pasakojantį apie gyvenimo prasmės paieškas, didelę draugystės jėgą ir laimę, kurią surandate tuomet, kai to mažiausiai tikitės…
Pjesės autorė, režisierė – Marta Guśniowska. Spektaklio trukmė: 55 minutės. Spektaklis vaidinamas lenkų kalba. Įėjimas su nemokamais kvietimais – dėmesio – bilietų nebėra!

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje konsulinis skyrius, Poznanės animacijos teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

7 balandžio

Avant Art Festivalis Poland/Pro Baltica: Audiovizualinių potyrių spektalis „Juoda saulė”

Czarne słońce-photo_2_IPGroup

Avant Art Festivalis Poland/Pro Baltica: Audiovizualinių potyrių spektalis „Juoda saulė”
Balandžio 7-9 d.,  Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Gedimino pr. 4, Vilnius)

Šio spektaklio režisierius – Lietuvos žiūrovams jau pažįstamas ir Auksiniu scenos kryžiumi už vaizdo projekcijas spektaklyje „Didvyrių aikštė“ (rež. Krystian Lupa) apdovanotas Łukasz Twarkowski. „Juodos saulės“ teksto autorė – Anka Herbut, kompozitorius – muziką ir „Didvyrių aikštei“ sukūręs Bogumił Misala.  Šie kūrėjai, sudarantys „IP group“, dar šių metų rudenį planuoja pastatyti Vilniuje naują spektaklį  - „Lokis“. „Juoda Saulė“ – tai įspūdingas performansas, kuriuo metu publikos regėjimo pojūtis yra išjungtas – žmonės yra veikiami tik garsų ir kalbos. Šiame kino teatre nėra ekrano. Nėra ir vaizdo, tik tamsa. Vaizduotė kompensuoja dirgiklių trūkumą, atverdama duris į haliucinacijas, iliuzijas ir fantazijas. Saulė akina. Jei į ją per ilgai užsižiūri, paskui jau užsimerkęs matai jos negatyvą. Kad ir kas ten buvo anksčiau, dabar to nebėra. Tamsu ir tuščia. Staiga tave apakina Juoda Saulė. Žodžiai tampa psichoaktyvūs. Atsiminimai išsiveržia į laisvę.
Spektaklio veiksmas vyksta įvairiose LNDT erdvėse. Žiūrovai renkasi prie įėjimo į LNDT Mažąją salę (iš Odminių g.). Būtent čia ir prasideda audiovizualinių potyrių kelionė, kuri dalyvius panardina į kitokią patirtį teatre. Balandžio 7-9 dienomis LNDT vyks šeši „Juodos saulės“ rodymai. Žmonių skaičius ribotas, į vieną seansą telpa tik 50 žiūrovų. Be to, balandžio 9 d. 18 val. spektaklis vyks ir anglų kalba. Visi kiti spektakliai – lietuvių kalba. Spektaklis nepritaikytas žmonėms su judėjimo negalia. Spektaklio metu naudojami ryškios šviesos efektai.

Spektaklių datos
Balandžio 07 (Pn), 17:30
Balandžio 07 (Pn), 21:30
Balandžio 08 (Št), 18:00
Balandžio 08 (Št), 20:30
Balandžio 09 (Sk), 18:00 (anglų kalba)
Balandžio 09 (Sk), 21:00

Bilietus platina tiketa.lt.

Projektą pristato Avant Art Festival Poland/Pro Baltica, kuris šiemet pirmą kartą lankosi Baltijos šalyse.
Projekto partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija, LNDT, Vroclavo miesto savivaldybė

7 spalio

Spektaklis visai šeimai „Po grybuku“

?????????????

Spektaklis visai šeimai „Po grybuku“

Spalio 7, 8, 29 d., 12 val., Vilniaus kamerinis teatras (Konstitucijos pr. 23, Vilnius)

Teksto autorė – Marta Guśniowska (PL)
Režisierius – Jacek Malinowski (PL)
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius, muzikos autorius – Antanas Jasenka
Šviesų dailinkas – Maksim Semionov
Pjesę vertė – Birutė Jonuškaitė

Spektaklį šeimai „Po grybuku“ Vilniaus kameriniame teatre pastate Balstogės lėlių teatro direktorius ir meno vadovas Jacekas Malinowskis. Pjesės autorė tai vieną garsiausių lenkų vaikų dramaturgė  - Marta Guśniowska, kuri vaikams suprantamai ir šmaikščiai papasakoja apie tai, apie ką tėvai jiems kartais vengia ar nemoka papasakoti. Pagrindinis pjesės veikėjas – jaunas Lapiukas – nesutinka, kad dėdę, jo gyvenimo mokytoją, turi pasiimti ir išsivesti Mirtis. Pasitelkiant universalią meno kalbą, paliečiama netekties tema. Su humoru, nuostabiais dialogais, bet kartu su neįkyria didaktika ir jautriai, kalbama apie skausmingą susidūrimą su mirtimi bei būdus su ja „susidraugauti“.
Spektaklis lietuvių kalba. Daugiau informacijos: http://www.vkamerinisteatras.lt/
Bilietus platina „Bilietai.lt“ bei galima įsigyti teatro kasoje.

Organizatoriai: Vilniaus kamerinis teatras, Balstogės lėlių teatras; projekto partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Lenkijos institutas Vilniuje

11 lapkričio

Spektaklis „JIJIS“

JIJIS

Spektaklis „JIJIS“

Lapkričio 11-26 d., Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Balstogėje

Interaktyvus spektaklis „Jijis” sukurtas pagal Martos Guśniowskos (Lenkija) tekstą. Tai dalys interdisciplinarinio projekto „DEUS EX MACHINA“, vykdomo Balstogės lėlių teatro bendradarbiaujant su 3 teatrais iš Lietuvos: Vilniaus kameriniu teatru, Kauno valstybiniu lėlių teatru ir Klaipėdos lėlių teatru.
Pilna netikėtų staigmenų Agnės Sunklodaitės ir Jaceko Malinowskio inscenizacija, praturtinta šilta muzika ir susidraugavusių su BLT kūrėjų (Antano Jasenkos ir Giedrės Brazytės) scenografija, tai pasiūlymas visai šeimai. Kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, suras čia kažką sau – nuo stebinančių Jijo nuotykių, per daugybę žodžių žaidimų iki filosofinių apmąstymų.
Ką galima parašyti apie „Jijį”? Tiems, kurie jau pripratę prie Martos Guśniowskos tekstų, šiltų, linksmų, aukštyn kojom apverstų pasakėčių, „Jijis” gali būti stulbinantis. Tai poetiška, lyrinė pasaka – visai nepraradusi humoro jausmo – apysaka apie „Jijį”, su kuriuo susipažįstame kai jam 8-neri ir keliaujame su Juo per visą jo neįprastą gyvenimą.

Spektaklio premjeros:
2017.11.11-12 – Vilniaus kamerinis teatras
2017.11.14-15 – Kauno valstybinis lėlių teatras
2017.11.16-17 – Klaipėdos lėlių teatras bei Klaipėdos dramos teatras
2017.11.25-26 – Balstogės lėlių teatras (Białostocki Teatr Lalek)

Dalyvavimas visuose spektakliuose nemokamas. Projektas finansuojamas Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos. 

Organizatoriai: Balstogės lėlių teatras,  Vilniaus kamerinis teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras, Klaipėdos lėlių teatras; projekto partneris: Lenkijos institutas Vilniuje

2 birželio

Šiuolaikinis lenkų teatras Festivalyje TheAtrium Klaipėdoje

95280747

Šiuolaikinis lenkų teatras Festivalyje TheAtrium Klaipėdoje

2018 m. birželio 2-25 d., Klaipėdos dramos teatras (Teatro g. 2)

Šiemet daugiausia dėmesio festivalyje TheATRIUM Klaipėdoje bus skirta šiuolaikiniam lenkų teatrui: bus parodyti spektakliai ir surengtos meistriškumo dirbtuvės aktoriams. Lenkų teatro programą, su Lenkijos instituto Vilniuje parama, remia Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje. Žiūrovai pamatys naujausią Michało Borczucho (Nowy Teatr) spektaklį pagal Howardo Phillipso Lovecrafto kūrybą „Ktulu šauksmas“, Agatos Dudos-Gracz „Ponia bus patenkinta, arba Veikalas apie paskutines vestuves Kamyko kaime“. Slovackio teatras iš Krokuvos visai dienai įsikurs teatro salėje, tiksliau garso namus. Tai koncertas-instaliacija, sumanyta vieno įdomiausių šiuolaikinių Lenkijos kompozitorių Wojteko Blecharzo. Birželio 18- 21 d. festivalis rengia meistriškumo dirbtuves profesionaliems aktoriams. Jas ves du CHOREA teatro atstovai: režisierius Tomasz Rodowicz ir kompozitorius Tomasz Krzyżanowski. Daugiau: http://kldt.lt/naujienos-ivykiai-ir-skelbimai/festivalyje-theatrium-naujojo-lenku-teatro-dienos/

Organizatorius: Klaipėdos dramos teatras, TheAtrium festivalis
Partneris ir rėmėjas: Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje