13 lapkričio

Diskusija „Ir už ką gi tas Nobelis!? Pokalbis apie Olgą Tokarczuk ir jos kūrybą“

1999-10-001

Diskusija „Ir už ką gi tas Nobelis!? Pokalbis apie Olgą Tokarczuk ir jos kūrybą“

Lapkričio 13 d.,  17.30 val., Lietuvos rašytojų sąjunga (K. Sirvydo g. 6, Vilnius)

Po daugelio metų Nobelio literatūros premija vėl Lenkijoje! Olga Tokarczuk – šešta lenkų rašytoja (po Henryko Sienkiewicziaus (1905), Władysławo Reymonto (1924), Isaaco Basheviso Singerio (1978), Czesławo Miłoszo (1980) ir Wisławos Szymborskos (1996)), apdovanota šia prestižiškiausia literatūros premija.  Lenkijos instituto Vilniuje ir Lietuvos rašytojų sąjungos iniciatyva rengiamame susitikime apie Olgos Tokarczuk kūrybą kalbės laureatės knygų vertėjas  Vyturys Jarutis, prozaikas, dramaturgas ir eseistas Herkus Kunčius, literatūrologė, VU Polonistikos centro dėstytoja dr. Teresa Dalecka. Pokalbį moderuos publicistas, žurnalistas, Vilniaus politikos analizės instituto darbuotojas Donatas Puslys.
Olga Tokarczuk  yra ryški, nepaprastu sąmoju ir ypatinga vaizduote pasižyminti šiuolaikinės lenkų literatūros žvaigždė, lietuvių skaitytojui pažįstama kaip romanų „Praamžiai ir kiti laikai“, „Dienos namai, nakties namai“ ir  2019 m. išleisto romano „Bėgūnai“ autorė. 2018 m. už  šį romaną  ji pelnė vieną prestižiškiausių anglakalbiame pasaulyje apdovanojimų – „Man Booker International Prize“.  Olga Tokarczuk – pirmoji rašytoja iš Lenkijos, pelniusi tokį garbingą apdovanojimą. Tokarczuk debiutavo 1979 m. publikuodama apysakas. Pirmasis O. Tokarczuk romanas „Knygos žmonių kelionė“ (Podróż ludzi Księgi) pasirodė 1993 m., o didžiausios sėkmės ji sulaukė išleidusi romaną „Praamžiai ir kiti laikai“.
Susitikimas vyks lietuvių kalba. Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos rašytojų sąjunga

Nuotr. Lenkijos instituto Vilniuje surengtas susitikimas su rašytoja Olga Tokarczuk (pirma iš dešinės; šalia Živilė Pipinytė), 1999-11-16, Atviros Lietuvos fonde Vilniuje. /

21 lapkričio

Tarptautinė mokslinė konferencija „Su Erelio ir Vyčio ženklais. Lenkijos ir Lietuvos moksliniai ir kultūriniai ryšiai Vilniaus universiteto istorijoje”

F6

Tarptautinė mokslinė konferencija „Su Erelio ir Vyčio ženklais. Lenkijos ir Lietuvos moksliniai ir kultūriniai ryšiai Vilniaus universiteto istorijoje”

Lapkričio 21-22 d. 9 val., Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, K. Donelaičio sale (Universiteto g. 5, Vilnius)

Konferencija yra ypatingo pobūdžio, nes šiais metais minimos kelios sukaktys: 450 metų Liublino unijos, 440 metų Vilniaus akademijos įkūrimo ir 100 metų Vilniaus universiteto atkūrimo pavadinimu Vilniaus Stepono Batoro universitetas. Šiuolaikinė Vilniaus polonistika, įkurta Vilniaus universiteto Filologijos fakultete a. a. Prof. Algio Kalėdos dėka 1993 metais, taigi prieš daugiau kaip ketvirtį amžiaus, paveldėjo Vilniaus Stepono Batoro universiteto Humanitarinio fakulteto tradicijas. Šiandieną ji veikia Baltijos kalbų ir kultūrų instituto sudėtyje.
Gausų konferencijos dalyvių būrį sudarys asmenys, kurie daugelį metų yra susiję su Vilniaus polonistika, lenkų filologijos Vilniaus universitete kūrėjai, bičiuliai, įvairiems užsienio polonistikos židiniams atstovaujantys mokslininkai ir visi tie, kurie jaučia ryšį su Alma Mater Vilnensis. Gvildenamos Lenkijos ir Lietuvos ryšių problemos būtų aptariamos kultūros ir literatūros, kalbotyros ir švietimo aspektais.
Pilną konferencijos programą galima rasti čia: www.erelioirvycio.flf.vu.lt. Konferencijos kalbos – lenkų, lietuvių, rusų. Įėjimas nemokamas.

Organizatorius: Vilniaus universiteto Polonistikos centras; partneris:  Lenkijos institutas Vilniuje; rėmėjas: fondas „Pagalba lenkams Rytuose” 

23 lapkričio

Leopoldo Tyrmando biografijos pristatymas dalyvaujant autoriui  Marceliui Woźniakui

T206605

Leopoldo Tyrmando biografijos pristatymas dalyvaujant autoriui  Marceliui Woźniakui

Lapkričio 23 d., 16 val., Vilniaus lenkų kultūros namai (Naugarduko g. 76) 

Lenkų kultūros namuose vyks Marcelio Woźniako knygos „Leopoldo Tyrmando biografija. Mano mirtis bus tokia, kaip mano gyvenimas“ pristatymas. Autorius atvyksta į Vilnių į tarptautinę konferenciją „Su Erelio ir Vyčio ženklais“.
Leopold Tyrmand (1920-1985) tarpukariu buvo labai populiarus rašytojas, pokario laikotarpiu – žymus publicistas. Dėl bestselerio „Zły“ (Blogasis, 1955) ir savo ekstravagantiško gyvenimo būdo buvo labai populiarus jaunimo tarpe, tai lėmė, kad pateko į komunistinės valdžios nemalonę. Nuo 1965 m. gyveno emigracijoje, daugiausia JAV. 1940-41 m. Tyrmandas studijavo lenkų kalbą Vilniaus universitete bei Vilniuje žengė pirmuosius žingsnius kaip žurnalistas ir rašytojas.
Marcel Woźniak (gimė 1984 m. Kwidzynie), rašytojas ir scenaristas, trilogijos apie detektyvą Leoną Brodzkį autorius, 1986 m. išleido  Tyrmando biografiją.
Įėjimas laisvas. Susitikimas lenkų kalba.

Organizatoriai: Vilniaus universiteto Polonistikos centras, Lenkijos institutas ir Trečiojo amžiaus akademija

25 lapkričio

Iškilmingas literatūros vertėjų konkurso „Amat victoria curam“ laimėtojų paskelbimas

Plakat-konkurs

Iškilmingas literatūros vertėjų konkurso „Amat victoria curam“ laimėtojų paskelbimas

Lapkričio 25 d., 17 val., Vilniaus universitetas (K. Donelaičio salė,  Universiteto g. 3) 

Reprezentacinėje VU K. Donelaičio salėje vyks iškilmingas Literatūros vertėjų konkurso „Amat victoria curam“ laimėtojų paskelbimas ir prizų įteikimas. Konkursas buvo paskelbtas š.m. rugpjūčio mėn.  Lenkijos literatų draugijos, Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos vertėjų sąjungos bei Vilniaus universiteto Polonistikos centro iniciatyva. Konkurse dalyvavo  lietuvių ir lenkų literatūros vertėjai gyvenantys Lietuvoje. Konkursui buvo pateikti 24 darbai, 16 vertimų į lietuvių kalbą bei 8 vertimai į lenkų kalbą kūrinių, kurių vertimas iki šiol nebuvo išspausdintas. Renginio metu bus pristatyti abiejų kategorijų laimėtojų darbai, o laureatams bus įteikti „Orlen Lietuva“ įsteigti piniginiai apdovanojimai  bei Lenkijos instituto Vilniuje įsteigti daiktiniai prizai. Apdovanoti vertimai bus publikuoti lenkų ir lietuvių literatūriniuose žurnaluose. Renginys vyks lenkų ir lietuvių kalba. Įėjimas laisvas.

Organizatoriai: Lenkijos literatų draugija, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos vertėjų sąjunga bei Vilniaus universiteto Polonistikos centras. Apdovanojimus įsteigė: Orlen Lietuva bei Lenkijos institutas Vilniuje. Partneriai: Naujoji Romuva, Pisarze.pl.

28 lapkričio

Mokslinė konferencija skirta 410-ioms Alberto Kojalavičiaus-Vijūko (1609-1677) gimimo metinėms paminėti „Genealogija ir heraldika Lietuvoje – praeitis ir dabartis“

Historiae_Lithuanae

Mokslinė konferencija skirta 410-ioms Alberto Kojalavičiaus-Vijūko (1609-1677) gimimo metinėms paminėti „Genealogija ir heraldika Lietuvoje – praeitis ir dabartis“

Lapkričio 28 d. 9 val., LMA Vrublievskių biblioteka (Žygimanto g. 1)

Wojciech Kojałowicz-Wijuk (liet. Albertas Kojalavičius-Vijūkas) – XVII amžiaus lenkų-lietuvių istorikas, teologas ir jėzuitas. Labai  išsilavinęs, studijavo retoriką, teologiją ir filosofiją; Vilniaus akademijoje skaitė logikos, fizikos, metafizikos ir etikos paskaitas.  Taip pat buvo pamokslininkas, knygų cenzorius ir vyskupų patarėjas. 1653 m.  tapo Vilniaus akademijos rektoriumi. Pirmosios spausdintos „Lietuvos istorijos“ (1650 m.) ir „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų heraldikos“ kūrėjas. 1648 m. Kojalavičius pradėjo rinkti medžiagą Lietuvos bajorijos istorijai. Savarankiškai surinko didžiąją dalį duomenų ir suteikė daug autentiškos informacijos apie žinomų bajorų šeimų  tradicijas. Aprašė daug nežinomų Lietuvos bajorų herbų. Konferencijos metu žinomi Lietuvos istorikai, bibliotekininkai, heraldikai kalbės apie A. Kojalavičiaus-Vijūko kūrybinį palikimą, primins jo nuopelnus istorijai ir šiuolaikinei heraldikai.
Įėjimas laisvas, bet norint dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki 2019 m. lapkričio 18 d. el. paštu: pirmininkas@genealogila.lt.

Organizatoriai: Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija; partneriai: LMA Vrublevskių biblioteka, Lenkijos institutas Vilniuje

4 gruodžio

Lenkų meno vakaras – antologijos „Lenkų poetinė vytis“ pristatymas

lenku_meno_vakaras_plakatas

Lenkų meno vakaras – antologijos „Lenkų poetinė vytis“ pristatymas

Gruodžio 4 d. 18.00 val., Adomo Mickevičiaus biblioteka (Trakų g. 10, Vilnius)

Lenkų literatų draugija Vilniuje švenčia 10-ies metų sukaktį. T proga A. Mickevičiaus bibliotekoje rengiamas Lenkų meno vakaras, kuriame bus pristatyta  Lietuvos lenkų poezijos antologija „Lenkų poetinė vytis“. Tai pirma tokia išsami, kelias kartas apimanti Lietuvos lenkų literatų kūrybos apžvalga, be to – pirmasis rinktinis dvikalbis lenkų – lietuvi Vilniaus krašte kuriamos lenkų literatūros leidimas. Parėmus Lenkijos Respublikos ambasadai , antologiją pavyko iliustruoti Lietuvoje kuriančių lenkų dailininkų darbų reprodukcijomis. Į knygą sugulė 37-ių Lietuvoje gimusių ir čia arba emigracijoje gyvenančių lenkų bei 19-os Lietuvos lenkų dailininkų darbai. Įėjimas nemokamas. Susitikimas vyks lenkų ir lietuvių kalba.

Organizatoriai: Lietuvos lenkų literatų draugija Vilniuje, Adomo Mickevičiaus biblioteka; partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje, kūrybinė lenkų dailininkų sąjunga „ELIPSA“

5 gruodžio

Kalbų vakaras Vilniaus universitete

kalbu

Kalbų vakaras Vilniaus universitete

Gruodžio 5 d. 18:00, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, Universiteto g. 3, Vilnius

Vilniaus universiteto jaunieji  kalbotyrininkai rengia kasmetinį Kalbų vakarą, skirtą kalbų reikšmei viešajame gyvenime ir kalbotyros tyrimuose. Sociolingvistinius, literatūrinius ir sceninius pristatymus surengs jaunieji tyrėjai ir Vilniaus menininkai bei diplomatinių atstovybių atstovai, pristatysiantys savo atstovaujamas šalis. Kalbų vakarą savo dalyvavimu ketina pagerbti LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Lenkijos institutas jau ne pirmus metus vakaro dalyvius apdovanos knygomis. Įėjimas nemokamas. Susitikimas vyks įvairiomis kalbomis.

Organizatoriai: Kalbų vakaras, VU Filologijos fakultetas; partneriai: Vilniuje akredituotos diplomatinės atstovybės, tarp jų – Lenkijos institutas

20 vasario

Leidinio „Kunigaikštienė Marija Oginskienė. Mano prisiminimai“ sutiktuvės

MO_pristatymas

Vasario 20 d. (ketvirtadienį) 17 val. maloniai kviečiame į naujo Poznanės Račynskių bibliotekos (Lenkija) leidinio „Kunigaikštienė Marija Oginskienė. Mano prisiminimai“ sutiktuves.

Dalyvaus leidinio rengėjas, įvado ir komentarų autorius, habil. dr. Ryszard Nowicki (Bydgoščės Kazimiero Didžiojo universitetas), Agnieszka Łuczak (Poznanės Račynskių biblioteka), Paweł Krupka (Lenkijos instituto Vilniuje vadovas).

Prisiminimų autorė grafaitė Marija Teresa Kaspara Skuževska (1857–1945), vėliau kunigaikštienė Oginskienė – Plungės dvaro savininko kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Severino Marko Oginskio (1849–1902) žmona, buvo kilusi iš vakarinės Lenkijos dalies. Užaugo ir vaikystę praleido šeimos dvare Černejeve, netoli Gniezno, kur 1976 m. įvyko Marijos ir  kunigaikščio Mykolo Oginskio (1849–1902) vestuvės.
Sutuoktinių pora apsigyveno Žemaitijoje. Netrukus šeimos rezidencija tapo išpuoštas ir išpuoselėtas Plungės dvaras, pagarsėjęs kruopščiai kurtomis kultūros, meno tradicijomis, socialinėmis naujovėmis.
Gyvenimo saulėlydį kunigaikštienė praleido ne Plungėje. Laikmečių pervartos ir karo įvykiai didikę sugrąžino į gimtuosius kraštus, kur paskutiniaisiais gyvenimo metais ji ir užrašė savo prisiminimus. Deja, realizuoti visą sumanymą nespėjo.
Kunigaikštienės Marijos Oginskienės atsiminimų suradimas ir paskelbimas – svarbus įvykis ne tik Plungei. Žemaitijos dvarų ir Lietuvos didikų istorija bus papildyta gyvais liudijimais apie to meto aristokratijos gyvenimą ir kasdienybę, nušviečiančiais ne tik pačios Marijos Oginskienės, bet ir jos amžininkų biografijas, devynioliktojo šimtmečio pabaigos Žemaitijos dvarų aplinką.

Originalia lenkų kalba išleisti priminimai kol kas mūsų skaitytojams nebus lengvai  prieinami, tačiau Plungės muziejininkai viliasi, kad netrukus juos galėsime skaityti ir lietuvių kalba.

Organizatoriai: Žemaičių dailės muziejus ir Poznanės Raczyńskių biblioteka; partneris: Lenkijos institutas Vilniuje

22 vasario

Susitikimai su lenkiška knyga Vilniaus knygų mugėje 2020

cover-sowa-2

Susitikimai su lenkiška knyga Vilniaus knygų mugėje 2020

Vasario 22 d., Parodų centras LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius)
11.00 val., 5.3 salė – pokalbis „Stasio Eidrigevičiaus plakatai Lietuvai ir pasauliui“

Dalyvauja: Stasys Eidrigevičius (šiuolaikinis lietuvių ir lenkų dailininkas, plakatistas, grafikas), Juozas Galkus (lietuvių grafikas, plakatistas), Mariusz Knorowski (Plakatų muziejaus Vilanove kuratorius). Susitikimą ves  dr. Jūratė Čerškutė (literatūros tyrinėtoja ir kritikė).

Stasys Eidrigevičius  – Lietuvoje ir pasaulyje žinomas dailininkas. Nuo 1980 m. gyvena ir kuria Varšuvoje. Menininkas dirba įvairiose meno srityse: projektuoja plakatus, iliustruoja knygas, tapo paveikslus, kuria scenografijas, fotografuoja.  Daugelio tarptautinių konkursų apdovanojamų laureatas.
Pretekstas kalbėti apie Stasio Eidrigevičiaus plakato meną – šių metų meninis sieninis kalendorius išleistas leidyklos „Apostrofa“. 2020 metų kalendoriuje pristatomas visame pasaulyje garsus Stasio plakato menas. Kalendorius paskatins pokalbį apie Stasio plakatus, kurių savo kolekcijose turi svarbiausi pasaulio muziejai, beveik visus yra sukaupęs Plakatų muziejus Vilanove (Lenkija), didžiulę kolekciją Stasys yra padovanojęs Lietuvos nacionaliniam muziejui. Nemažai plakatų yra skirta literatūros kūriniams, teatrui, muzikos festivaliams, garsiems kūrėjams, bene dešimtmetį Stasio plakatas kvietė į Varšuvos knygų mugę.
Susitikimas vyks lietuvių ir lenkų kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Organizatoriai: leidykla „Apostrofa“, Stasio Eidrigevičiaus menų centras, Lenkijos institutas Vilniuje.

14.00 val., Rašytojų kampas –  Birutės Jonuškaitės knygos „Laikas ir Likimai. Susitikimai su lietuvių ir lenkų kūrėjais“ pristatymas

Dalyvauja: Birutė Jonuškaitė (autorė), Irena Balčiūnienė (anglų literatūros vertėja), Carmen Caro Dugo (ispanų literatūros vertėja),  Marcin Łapczyński (buvęs Lenkijos instituto Vilniuje direktorius). Susitikimą ves Donatas Puslys (publicistas, žurnalistas).

Birutė Jonuškaitė – viena garsiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų. Septynių apsakymų rinkinių, šešių romanų, daugybės esė ir literatūros eskizų bei eilėraščių rinkinių, parašytų lietuvių ir lenkų kalbomis, autorė. Tiek jos biografija, tiek kūryba artimai susijusios su Lenkija.
Knygoje publikuojami pokalbiai su gerai žinomais lietuvių ir lenkų kūrėjais, kultūros bei meno asmenybėmis. Pokalbiuose skamba autentiškas skirtingų kartų, skirtingas gyvenimo ir kūrybos patirtis turinčių žmonių balsas, išryškėja santykis su savimi, artimais ir juos supančiu pasauliu. Kalbintieji apmąsto kiekvienam žmogui svarbius gyvenimo prasmės, laikinumo, lemties klausimus.
Susitikimas vyks lietuvių kalba.

Organizatoriai: Leidykla „Homo liber“, Lenkijos institutas Vilniuje.

15.00 val., salė 5.3 – Iwonos Chmielewskos kūrybos ir Lenkijos žydų istorijos muziejaus POLIN pristatymas: „Žydų paveldas paveikslėlių knygose: Karaliaus Motiejuko karalystė (pagal Januszą Korczaką)“

Dalyvauja: Iwona Chmielewska (dailininkė, paveikslėlių knygų kūrėja), Anna Czerwińska (Lenkijos žydų istorijos muziejus POLIN). Susitikimą ves Sigutė Chlebinskaitė (grafikė, iliustratorė).

Iwona Chmielewska – knygų vaikams ir suaugusiesiems kūrėja. Jos knygos leidžiamos Japonijoje, Kinijoje, Meksikoje, Taivane, Portugalijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kt. Bene plačiausiai autorė žinoma Pietų Korėjoje, kur klesti paveikslėlių knygų rinka. Menininkė yra pelniusi ne vieną prestižinį apdovanojimą, svarbiausi iš jų: Auksinis obuolys Bratislavos iliustracijų bienalėje, iliustruotojų „Oskaru“ vadinamas „Bologna Ragazzi Award“ Tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje. Šiuo metu nominuota prestižiniai Hanso Christiano Anderseno premijai (Hans Christian Andersen Award), dažnai vadinama „mažuoju Nobeliu“!
Anna Czerwińska – meno istorikė, Lenkijos muziejaus POLIN atstovė, parodos mažiems ir dideliems „Karaliaus Motiejuko Lenkijoje. 100-osios nepriklausomybės atgavimo metinės“ kuratorė.   Švietimo programų, leidinių, mokymo scenarijų ir kursų autorė. Savo darbe ieško naujų sprendimų, skirtų padėti mažiesiems keliauti per tūkstantį metų trunkančią Lenkijos žydų istoriją.
Susitikimas vyks lenkų ir lietuvių kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Dėmesio!
Vasario 20 d. 15 val. ir vasario 22 d. 17.30 val. 4 salėje su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija dail. Iwona Chmielewska.
Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos žydų istorijos muziejus POLIN, leidykla „Wolno“, Knygų šalis.

18 val.,  salė 5.2 – Tadeuszo Konwickio knygos „Meilės įvykių kronika“ pristatymas

Dalyvauja: Maria Konwicka (rašytoja, aktorė, knygos autoriaus duktė), Mindaugas Kvietkauskas (LR kultūros ministras), Darius Kuolys (kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas). Susitikimą ves Donatas Puslys (publicistas, žurnalistas).

Tadeusz Konwicki (g. 1926 m. Naujojoje Vilnioje šalia Vilniaus) – vienas svarbiausių Lenkijos pokario kultūros kūrėjų, žymus rašytojas ir filmų režisierius. Romanų „Lenkų kompleksas“ (Kompleks polski), „Mažoji apokalipsė“ (Mała apokalipsa), „Raistai“ (Rojsty) ir kitų kūrinių autorius. Filmų „Paskutinė vasaros diena“ (Ostatni dzień lata), „Salto”, „Isos slėnis“ (Dolina Issy), „Lava“ (Lawa) režisierius.
Romanas „Meilės įvykių kronika“ – tai Vilniaus istorijos dalis. Vilniuje gimusio ir užaugusio rašytojo Tadeuszo Konwickio romanas – jautri jaunuolių meilės istorija artėjančių negandų fone 1939 m. Nostalgiškas, nors ir nepraradęs pikantiškumo ir humoro, romanas yra žymaus rašytojo sugrįžimas į savo jaunystės kraštą, bet kartu taip pat yra socialinis bei moralinis tam tikros eros pabaigos portretas.
Susitikimas vyks lietuvių ir lenkų kalbomis su vertimu.

Organizatoriai: Leidykla „Odilė“, Lenkijos institutas Vilniuje.

Dėmesio!
Vasario 21 d. 18.30 val. Knygos kino salėje vyks filmo „Meilės įvykių kronika“ (rež. Andrzej Wajda, 1985 m., 114 min.) projekcija.
Filmą pristatys  dr. Teresa Dalecka (Vilniaus universitetas). Filmas lenkų kalba su lietuviškais subtitrais.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos kultūros institutas.

Vasario 20-23 d., 4 salėje,  Kūrybinėje studijoje vaikams „Ir tu gali sukurti knygą“
Iwonos Chmielewskos knygų paroda „Karaliaus Motiejuko karalystė“
Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, leidykla „Wolno”, Knygų šalis.

Įėjimas į renginius nemokamas su  įėjimo bilietu į Vilniaus knygų mugę.

24 kovo

PROJEKTAS ATŠAUKTAS – Lenkų tautos ir lenkų piligrimystės knygos

Księgi Narodu Polskiego i Pielgrzymstwa Polskiego

PROJEKTAS ATŠAUKTAS

Lenkų tautos ir lenkų piligrimystės knygos

Kovo 24 d. 16 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejus (Bernardinų g. 11, Vilnius)

„Lenkų tautos ir lenkų piligrimystės knygos“ – tai vėlyvosios Adomo Mickevičiaus kūrybos palikimas, palikęs gana ryškų pėdsaką intelektualiniame ano meto gyvenime, tačiau mūsų laikais nei Lenkijoje, nei už jos ribų  nėra toks populiarus kaip „Vėlinės“ ar „Ponas Tadas“. Vis dėlto pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje pasirodė jau du skirtingi kūrinio vertimai. Adomo Mickevičiaus muziejaus Filaretų salėje literatūriniuose debatuose abu  veikalo vertėjai – Edward Piórko ir Žilvinas Morkūnas bei literatūros istorikė Irena Fedorowicz ir vertėja Irena Aleksaitė pristatys naują požiūrį į primirštą Meistro kūrinį.
Susitikimas lietuvių kalba. Įėjimas laisvas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje ir Vilniaus universiteto Polonistikos centras; partneris: Vilniaus universiteto bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejus